ניקיון אביב חלק 2: סטים מסדרות שהיו ואינם

סיפרנו לכם כבר איך בנקיון אביב שעשינו בחנות שלנו גילינו סטים שבעינינו נחשבים לאוצרות. וכמו שהבטחנו לכם בסיום הכתבה – ההפתעות לא נגמרו!

כשאנחנו מסתכלים לגו אפשר לקבל את הרושם שהסדרות שלה פשוט לא נגמרות: נינג’גו כבר קיבלה את הסדרה ה-14 שלה, לגו סיטי לא תסתיים לעולם ואפילו סדרות שחשבנו שלא נראה אותם לעולם – כמו הארי פוטר – זכו לבקר אותנו שוב בחנות עם סטים חדשים.

הנבירה שלנו בעבר הזכירה לנו שלא כל הסדרות של לגו שרדו את מבחן הזמן; יש לא מעט סדרות שלגו המציאה שפשוט הפסיקו להופיע בחנויות לטובת הסדרה הבאה.

לא תמיד אנחנו יודעים את הסיבה – לפעמים הערכות של הסדרה פשוט לא ‘הקליקו’ עם הקהל (ראיתם מה עשינו כאן? :-P), ולפעמים לגו החליטה להפסיק את הפקת הסדרה לטובת אחת משופרת וטובה יותר.

הנה כמה מערכות הלגו שמצאנו אצלנו בחנות מסדרות שכבר לא נזכה לראות עוד, אבל תמיד יהיו להן מקום חם בלב שלנו:

70008 – מתקפת הגורילה של גורזאן (Lego Chima)

נינג’גו הפכה לסדרת לגו כל כך אייקונית, שקשה לזכור שעד לפני כמה שנים היא התחרתה עם סדרת לגו נוספת שעסקה במלחמה בין הכוחות הטובים לכוחות הרשע. השם ‘צ’ימה’ אומר לכם משהו?

צ’ימה הייתה סדרת לגו שיצאה ב-2013, כשבמקום נינג’ות שנלחמות ביצוריים מיתיים עסקה בשבטים של אנשי-חיות שנלחמים זה בזה במלחמה נצחית. צ’ימה הביאה לנו דמויות לגו שכללו גוף של אדם וראש של חיה – זאב, אריה, דוב נשר ועוד.

למעשה, כל הסדרה עוצבה בסגנות חייתי, כמו למשל הסט הזה – שכולל בנוסף ל-4 הדמויות שלו גם רובוט שמעוצב כמו גורילה. אז נכון שמבין 2 הסדרות נינג’גו המשיכה איתנו הלאה. אבל לעולם לא נשכח את העיצובים המגניבים של לגו צ’ימה.

7067 – המפגש עם הג’ט-קופטר (Alien Conquest)

ללגו יש הסטוריה ארוכה עם סדרות שעוסקות בחלל: החל מערכות החלל הקלאסיות של שנות ה-70 וה-80, שחובבי הלגו המבוגרים זוכרים בהערצה; סדרות כמו Mission Mars שהלכו הכי רחוק שרק אפשר, ואפילו כמה סטים שהתבוססו על חלליות וגבשושיות אמיתיות. כמו בני איש החלל, גם אנחנו לא יכולים להפסיק להגיד “Spaceship Spaceship Spaceship!”.

אבל רק ב-2011,  החלל הגיע אלינו: Alien Conquest הייתה סדרת הלגו הראשונה שלא עסקה באסטרונאוטים שחוקרים את החלל, אלא בפלישת חייזרים ממאדים לכדור הארץ.

החייזרים שפולשים לכדה”א מאוד מיוחדים, עם ראשים ירוקים שיוצרו במיוחד עבור סדרה הזו ומגיעים עם חלליות משוכללות. אבל בני האדם גם כן לא פראיירים: הג’ט-קופטר הוא מכונת מלחמה אווירית עם רובים וטילים שנותנת לחייזרים המפחידים קרב ראוי.

44029 – מלכת החיות נגד פרנו (Hero Factory)

אי אפשר להסתכל על הסטים של Hero Factory ולא לחשוב על אחת הסדרות הכי מוכרות של לגו מהשנים האחרונות, Lego Bionicle. הדמיון הזה הוא לא סתם: Hero Factory הושקה כיורשת ל-Bionicle, והסתיימה כשלגו חידשה את Bionicle לסיבוב נוסף.

הסדרה השתמשה בשילוב של חלקי Technic וחלקים ייחודיים, וכל קבוצת סטים סובבה סביב סיפור ייחודי – הסיפור האחרון הוא קו העלילה Invation from Below, ממנו מגיע הסט שנמצא אצלנו.

בינינו – לא היינו מתנגדים לסיבוב נוסף של Hero Factory. אנחנו מסתכלים על החלקים הייחודיים והצבעוניות של הסטים האלו וחושבים שבצורה אחרת הם היו יכולים להיות ה”אבירי נקסו” של השנים האחרונות. כל אחד מהסטים האלו הוא פשוט חגיגה לעיניים, ואנחנו מזמינים אתכם להוסיף את החגיגה הזו לאוסף הפרטי שלכם.

בהמשך – סטים מבוססי מותגים, וכמה ערכות לגו ממש ממש גדולות.

ואם גם אצלכם קיים סט ישן שעדיין בקופסא, שישמח למצוא בית חדש – הביאו אותו אלינו ל-The Brick ואנחנו כבר נדאג לו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X

מלאו פרטים ונחזור אליכם כשהמוצר יהיה זמין לרכישהדילוג לתוכן