מה באמת אומר טווח הגילאים על הקופסא

“לגו לכל הגילאים” – אין משפט יותר טוב לתאר את חווית ההרכבה בלגו, עם קהל מעריצים המתחיל מגיל ינקות ועד למעריצים מושבעים שעברו מזמן את גיל הפרישה.

אך אם יצא לכם להתעניין ברכישה של סט לגו, בוודאי ראיתם שעל כל סט מצוין טווח גילאים מומלץ. מה המשמעות של טווח הגילאים הזה, ומתי באמת צריך לקחת אותו בחשבון?

איך נקבע טווח הגילאים לסט לגו?

טווחי הגילאים נמצאים בקדמת הקופסא, בדרך כלל בצידה השמאלי, והם נקבעים בהתאם לגיל שחברת לגו ראתה לנכון להמליץ. ניתן למצוא סטים לילדים קטנים לגילאי 0-2, 1-5 או 2-5. טווחי הגילאים של סטים ממוצעים משתנה, והם יכולים לנוע החל מסטים קטנים לגילאי 5-7 ועד סטים גדולים יותר המוצעים לגילאים 8-14. סטים גדולים ומורכבים יותר יכולים להיות מוצעים לגילאי 12 ומעלה או אפילו 16 ומעלה.

טווח הגילאים לכל סט נקבע בד”כ מהמורכבות שלו, יחד עם רמת העניין שהוא יכול להציע עבור הגיל המיועד. כך למשל, בסט המיועד לגילאי 6-12 החלקים יהיו בסיסיים, צבעוניים והבנייה תהיה פשוטה בהשוואה לסט המיועד לגילאי 12+, בו החלקים יהיו קטנים ורבים יותר וטכניקת הבנייה תהיה מורכבת יותר.

בסטים המיועדים לגילאים נמוכים יותר יהיה דגש רב יותר על “משחקיות”, בעוד בסטים ה”בוגרים” יותר הדגש יינתן על חווית הבנייה.

לגו זה לא משחק ילדים – רק שלפעמים הוא כן

כשמדובר בילדים קטנים, אבני הלגו הקטנות יכולות להוות עבורם סכנת חנק.

עבור גילאי 0-5 אנו ממליצים על דגמי לגו Duplo: דגמי לגו Duplo מורכבים ממעט חלקים ומחלקים גדולים, והם המותאמים ליכולות המשחק של תינוקות וילדים בגילאים צעירים.

 

האם טווח הגילאים באמת משנה?

מלבד שיקולי הביטחון של לגו אצל ילדים קטנים, טווח הגילאים הוא בעיקר המלצה. אין שום סיבה שלא תרכשו סט בגלל חוסר התאמה בטווח הגילאים. ייתכן שיהיה סט שהבן הצעיר שלכם יהנה ממנו למרות שהוא מתחת לטווח הגילאים, או מנגד סט מהמם עבורכם המומלץ לגילאים נמוכים.

אם בכל זאת ראיתם סט שאתם או בן המשפחה שלכם יוכל לאהוב, ואתם לא בטוחים האם הוא יתאים לו – אתם מוזמנים להתייעץ על כך עם צוות החנות של The Brick.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X

מלאו פרטים ונחזור אליכם כשהמוצר יהיה זמין לרכישהדילוג לתוכן