הדמויות שאהבנו #1: שוטר

מה עולה לכם בראש כאומרים לכם “לגו”?

ננחש שמיד אחרי לבנת 2X4 , הדבר הבא שתחשבו עליו הוא דמות הלגו.

הצבע הצהוב האייקוני, הראש המעוגל בעל הבליטה, העיניים השחורות הקטנות – דמות הלגו הפכה להיות כל כך מזוהה עם המותג, שקשה לדמיין אותו בלעדיה.

דמות הלגו הראשונה, כפי שהיא מוכרת לנו כיום, הופיעה לראשונה רק ב-1978 (ערכות לגו יצאו בשנת 1949). כלומר, הן מלוות אותנו כבר 40 שנה.

לכבוד חגיגות ה-40 לדמויות הלגו, אנו ב-The Brick מציגים בפניכם את הראשונה בסדרת כתבות חדשה על דמויות הלגו האהובות והמיוחדות ביותר. אלו שהצליחו לשנות את המותג; אלו עם הסיפור הכי מעניין; או כאלו שפשוט נחרטו בזכרון שלנו.

את סדרת הכתבות בחרנו לפתוח בדמות הלגו – השוטר של שנת 1978. דמות הלגו הראשונה.

השוטר של 1978

דמות הלגו של השוטר הייתה דמות הלגו הראשונה שיצאה בעיצוב שלמדנו להכיר– ראש מעוגל, גוף טרפזי ורגליים וידיים שיכולות לזוז קדימה ואחורה. השוטר הגיע בערכת מכונית משטרה 600, כחלק מסדרת ‘לגו עיירה’ (לפני שהיא התקדמה והפכה לעיר).

אם תסתכלו על הדמות הזו, לא תמצאו בה יותר מדי הבדל מדמויות הלגו שלכם כיום. וזה בדיוק העניין: במשך 40 שנה לגו כמעט ולא שינתה את עיצוב הלגו שלה, והכל בזכות ההצלחה של הבחור הקטן הזה.

אך עדיין יש כמה דברים מעניינים בדמות הזו: ראשית, המכונית לא הייתה מותאמת לדמויות לגו, ואם הייתם רוצים להסיע אותו ברחבי העיר הייתם צריכים להרכיב אותו על הגג. דבר נוסף שייראה לכם לא שגרתי הוא החולצה של השוטר: מדבקה ולא הדפס כמו שאנחנו רגילים.

הפרצוף של השוטר – שתי נקודות לעיניים וקו מעוקל עבור הפה – הוא הפנים המזוהות ביותר כיום עם חברת לגו. הפנים האלו הגיעו לאחר מכן עם כל דמות לגו. לקח יותר מ-10 שנים עד שלגו החליטה להתנסות בהדפסי פנים אחרים.

אם השוטר הזה נראה לכם מוכר, זה בוודאי כי ראיתם אותו כחלק מסדרת Lego Minifigures 18. לגו הוציאה מהדורה חדשה של השוטר האגדי – הפעם עם חולצה מודפסת ולא עם מדבקה. הוא אפילו מגיע כשהוא מחזיק בידו את סט מכונית המשטרה, מחווה לסט ששינה את העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X

מלאו פרטים ונחזור אליכם כשהמוצר יהיה זמין לרכישהדילוג לתוכן